Дома Останати Висок 204 сантиметри, тежок 140 килограми – американскиот ѕвер влегува во ММА! (ФОТО+ВИДЕО)

Висок 204 сантиметри, тежок 140 килограми – американскиот ѕвер влегува во ММА! (ФОТО+ВИДЕО)

0
ford

MМА борбите се почесто ги привлекуваат и оние кои никогаш не се појавиле во октагон.

Дури и оние кои се во посериозни години се обидуваат да започнат кариера, а еден од нив кој одлучи да се проба во ММА светот е американскиот бодибилдер Мартин Форд.

Полската организација „Стуж Валки“ потпиша договор со 204 сентиметри високиот Американец кој изгледа застрашувачки.


Следете го Sportski.mk и на


Овој 33 годишник сериозно започна со тренинзи. Сака што побрзо да се докаже во борба и нема дилеми дека со својата висина и тежина од 140 килограми ќе претставува предизвик за борците.

Каква ќе му биде ММА кариерата веројатно ќе видиме на почетокот на наредната година за кога е планирана неговата прва борба.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Договорено: Ова е најскапиот договор на еден играч во историјата на спортот!

Во Македонија бејзбол не се следи премногу и веројатно името Мајк Тронт на многумина не им…