Дома Македонски спорт Мак ракомет „Виси“ трансферот на Гурбиндо: Вардар побарал 100.000 евра, Романците понудиле 30.000!?

„Виси“ трансферот на Гурбиндо: Вардар побарал 100.000 евра, Романците понудиле 30.000!?

Едуардо Гурбиндо после само еден месец во Скопје изгледа ќе го напушти Вардар.

Ракометарот побарал трансфер во Динамо Букурешт, но истиот засега не е сигурно дека ќе се реализира. Спорењд информациите на спортската телевизија „Арена Спорт“ двете страни се далеку од договор.

За да го пушти во Динамо Букурешт Вардар побарал 100.000 евра што е далеку помалку од понудата на Романците – 30.000 евра.

Останува да видиме дали Вардар во наредниот период ќе успее да се договори со романскиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

РК Алкалоид утре го игра првиот официјален натпревар

На 18.9.2021 (сабота) од 12:00 часот во СЦ „Борис Трајковски“, РК „Алкалоид“ ќе го одигра …