Дома Фудбал Винисиус за контроверзниот гол: Голчиште како на Копакабана! 🎥

Винисиус за контроверзниот гол: Голчиште како на Копакабана! 🎥

Во вчерашниот натпревар помеѓу Реал Мадрид и Алмерија видовме три спорни моменти каде што се вклучуваше ВАР, Реал на крајот со пресврт го доби натпреварот 3:2.

Еден од тие контроверзни моменти беше голот на Винисиус Жуниор за израмнување на 2:2. Голот во прв момент се поништи поради играње со рака, меѓутоа откако судијата ја прегледа снимката се одлучи дека немало играње со рака.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Коментарите дека голот е нерегуларен секако стигнаа и до Винисиус кој одлучи да одговори порачувајќи дека се било чисто.

„Голчиште!! Како на плажите на Копакабана“, порача Бразилецот со што уште повеќе го навлече бесот на оние кои што сметаат дека голот требало да биде поништен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Може ли Баер да го сруши рекордот на Селтик од 1916 година?

Баер Леверкузен и официјално изминатиот викенд ја потврди титулата во Бундеслигата со побе…