Дома Останати Тенис Вимблдон: Познат терминот за полуфиналето – еве кога ќе го гледаме тенискиот класик!

Вимблдон: Познат терминот за полуфиналето – еве кога ќе го гледаме тенискиот класик!

0
djokovic nadal

Се е спремно за големата пресметка!

Новак Ѓоковиќ направи голем успех на овогодинешното издание на Вимблдон со пласманот во полуфиналето.

Српскиот тенисер беше подобар од Јапонецот, Кеи Нишикори, а во петок го очекува вистински тениски класик – меч против Рафаел Надал.

Во второто полуфинале ќе се сретнат Кевин Андерсон од Јужна Адрика и Американецот, Џон Иснер.


Следете го Sportski.mk и на


Тие први ќе излезат на централниот терен во петок во 13 часот по локално време (14 по наше).

По завршувањето на нивниот меч на теренот ќе се појават Надал и Ѓоковиќ.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Мајами: Ѓоковиќ лесно против Томиќ, сензационална елиминација на освојувачот на првиот Мастерс

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ запиша победа против Бернард Томиќ на Мастерсот во Мајами. …