Дома Фудбал Англија Вилијан објасни во што е проблемот со Челзи: Тешко дека ќе останам

Вилијан објасни во што е проблемот со Челзи: Тешко дека ќе останам

Бразилецот Вилијан се уште не донел одлука дали ќе остане во Челзи или ќе ја промени средината.

Челзи на Вилијан му нуди нов договор, но тој има понуди од Арсенал и Тотенхем.

„Челзи ми понуди договор на две години, но им кажав дека сакам на три. Ситуацијата поради тоа е тешка. Не знам дали ќе останам. Целта ми е да продолжам да бидам сконцентриран за клубот да продолжи да победува“, јасен беше Бразилецт.

Сепак, мисли дека е поблиску до заминување.

„Тешко да останам, но ќе видиме што ќе се случи“, додаде 32 годишниот фудбалер.

Челзи не сака да му даде подолг договор поради неговите години.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…