Дома Трансфер зона Викендот кој следи може да биде посебен за Килијан Мбапе

Викендот кој следи може да биде посебен за Килијан Мбапе

Во викендот кој следи францускиот голгетер, Килијан Мбапе би можел да го одигра својот последен натпревар во дресот на Пари Сен Жермен на „Паркот на Принцовите“.

Иако се уште ниту една од страните не потврдила, ќе биде изненадување ако Мбапе на крајот од сезоната не се пресели во Реал Мадрид.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Се шпекулираше дека Французинот би можел да ја смени одлуката ако ПСЖ ја освои Лигата на шампионите, меѓутоа и тоа не се случи.

Ако не дојде до некој голем пресврт Мбапе овој викенд против Тулу ќе се прости од навивачите. До крајот на првенство во Франција останаа уште две гола во кои ПСЖ ќе игра на гости со Ница и Мец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…