Дома Фудбал Видете ја реакцијата на Зидан после вториот гол на Алкојано🎥

Видете ја реакцијата на Зидан после вториот гол на Алкојано🎥

Кралевите синоќа беа поразени од третолигашот Алкојано со 2:1 после продолженијата, а поразот е уште потежок кога се знае дека противникот имаше и играч помалку.

„Кралевите“ одамна не доживеале ваква бламажа во Купот, а камерите ја фатија реакцијата на Зидан после голот на Алкојано во 115-та минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…