Дома Фудбал Италија Видете ја маестралната одбрана на Мењан🎥

Видете ја маестралната одбрана на Мењан🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Милан синоќа ги разочара навивачите и одигра само 1:1 на „Сан Сиро“ против Салернитана.

Сепак, натпреварот го одбележа маестралната одбрана на голманот на „росонерите“, Мајк Мењан во првото полувреме.

Салернитана имаше контранапад и Диа излезе сам очи во очи со Мењан, а овој во манир на дефанзивец со лизгачки старт му ја одзеде топката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Де Геа ја одби понудата на Манчестер Јунајтед

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Голманот на…