Дома Фудбал Останато Видете колку заработува Кристиано Роналдо од Инстаграм

Видете колку заработува Кристиано Роналдо од Инстаграм

Големите светски ѕвезди не се погодени финансиски од пандемијата бидејќи заработуваат огромни пари само од социјалните мрежи.

Кога се спортистите во прашање тука Роналдо, Меси и Нејмар се неприкосновени, а според заработката Португалецот е дефинитивно „крал“ на Инстаграм.

Роналдо на Инстаграм има неверојатна бројка од 222 милиони следбеници и во изминатите две месеци само од 4 рекламни објави заработил 2,1 милион евра. Во истиот период Меси заработил 1.45 милиони евра, додека Нејмар 1.33 милион евра.

Португалецот е неприкосновен на Инстаграм по заработувачката, според пресметките тој зарботил над 41 милиони фунти, со речиси двојно помалку на второто место е Меси.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Казната нема да влијае: Де Брујн останува во Манчестер Сити!

Патрик де Костер, агент на ѕвездата на Манчестер Сити Кевин де Брујн ја коментираше евенту…