Дома Видео Видете како Мане го испровоцира играчот на Евертон (видео)

Видете како Мане го испровоцира играчот на Евертон (видео)

0

Во неверојатен натпревар Ливерпул го победи Евертон со гол во последната минута, а сега се појави детал кој сигурно не го забележавте за време на мечот.

Имено, Гаје во финишот на мечот на неверојатни начини се обидуваше да задржи време, а тоа не му се допадна на играчите на Ливерул.

Меѓутоа, кога „црвените“ постигнаа гол во последната минута, Мане врати со интересна провокација… Погледнете!


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видовме се: Продолженија, исклучување, супер гол на крајот шампион е – Ривер! (ВИДЕО)

Денес после неколку одложувања конечно се одигра долгоочекуваниот реванш во „Суперкласико“…