Дома Фудбал Англија Видете каков „вундеркинд“ има Манчестер Јунајтед

Видете каков „вундеркинд“ има Манчестер Јунајтед

0

Манчестер Јунајтед во последните неколку години покажа дека има големи таленти во својата школа, па после Рашфорд, Лингард и МекТоними му понуди професионален договор на уште еден талент.

Станува збор за 17-годишниот Ларџи Рамазани го потпиша првиот професионален договор со клубот. Тој е дете на Андерлехт, а во Јунајтед пристигна во 2007 година.

Младиот фудбалер одигра клучна улога во триумфот во Премиер Лигата Север, за играчи до возраст од 18 години.

Англиските медиуми пренесуваат дека станува збор за „вундеркинд“ и идна ѕвезда на Манчестер Јунајетед.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Жиру: Повеќе сакам да седам на клупа во голем клуб, отколку да играм секој викенд во помал

Францускиот напаѓач, Оливие Жиру на почетокот на оваа година пристигна во Челзи од редовит…