Дома Видео Видете го спектакуларното забивање на Џеф Грин!

Видете го спектакуларното забивање на Џеф Грин!

0

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс во претсезоната загубија од Вашингтон Визардс 102:94, а натпреварот го обележа спектакуларното забивање на играчот на Кливленд, Џеф Грин.

Грин во стилот на Мајкл Џордан изведе спектакуларно забивање, кое американските медиуми хго прогласија за едно од најдобрите во изминатите неколку сезони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Ова го нема нигде: Циркуз на натпреварот Ал Џезира – Реал Мадрид

Фудбалерите на Ал Џезира и Реал Мадрид вечерва го одиграа полуфиналето на Светското клупск…