Дома Видео Видете го ремек-делото на Ди Марија (видео)

Видете го ремек-делото на Ди Марија (видео)

0

ПСЖ вечерва го одигра заостанатиот натпревар во француското првенство против Дижон и без поголеми проблеми победи со 4:0.

Маркињос, Мбапе, Ди Марија и Чупо-Митинг беа стрелци на головите, а особено ефикасен беше тој на Аргентинецот.

Ди Марија постигна фантастичен гол од слободен удар… Погледнете!


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видео: Во соблекувалната грми „Македонија, Македонија“

Вечерва Македонија и Словенија одиграа 1:1 во рамките на квалификациите за ЕП 2020. Ова за…