Дома Видео Видете го промашувањето кое стана апсолутен хит!

Видете го промашувањето кое стана апсолутен хит!

0

Сигурно сте виделе ногу големи промашувања на фудбалските терени, но еден холандски фудбалер се погрижи да влезе во рубриката „верувале или не“.

Тој успеа да ги помине сите противнички фудбалери се до противничкиот казнен простор и да остане сам пред небранетиот гол. Застана, се намести, а потоа се случи нешто неверојатно – го промаши целиот гол!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Ова го нема нигде: Циркуз на натпреварот Ал Џезира – Реал Мадрид

Фудбалерите на Ал Џезира и Реал Мадрид вечерва го одиграа полуфиналето на Светското клупск…