Дома Видео Видете го најчудниот гол оваа сезона (видео)

Видете го најчудниот гол оваа сезона (видео)

0

На натпреварот помеѓу Карлисл и Нотс Каунти од англиската Лига 2 (четврта лига), беше виден еден од најинтересните голови оваа сезона.

Во 76-та минута Халам Хоуп од Карлисл успеа на интересен начин да го надитри гостинскиот голман и го искористи неговото невнимание за да постигне гол за 1:2, давајќи му надеж на тимот дека може да стигне до реми.

Нотс Каунти се наоѓа на претпоследното место додека Карлисл се наоѓа на 8-то место и се бори за плеј-оф за влез во повисока лига.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
    Прочитајте поврзани статии
    Load More In Видео

    Проверете

    Видео: Во соблекувалната грми „Македонија, Македонија“

    Вечерва Македонија и Словенија одиграа 1:1 во рамките на квалификациите за ЕП 2020. Ова за…