Дома Видео ВИДЕО: Ја исфрли топката во аут, но поради каблите за струја следуваше – „огномет“

ВИДЕО: Ја исфрли топката во аут, но поради каблите за струја следуваше – „огномет“

0

Интересна сцена ни доаѓа од Норвешка, од третата дивизија во оваа земја и натпреварот помеѓу Селбак и Весфосен,

Домаќинот победи во овој натпревар, но резултат не е причината за која што се пишува за овој натпревар. Во еден момент фудбалер Џонас Александер Олсен ја исфрли топката во аут и се ќе беше во ред доколку во близина немаше кабли за струја.

Топката удри во каблите и следуваше „огномет“, а судијата го продолжи натпреварот дури кога беше сигурен дека е се во ред.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Нема милост во фудбалот: Кагава со дриблингот го расплака синот

Јапонскиот фудбалер Шинџи кагава стана хит на социјалните мрежи поради својот син. Кагава …