Дома Видео Видео: Ѓоковиќ и Батлер се хит: Ова е Спартаааа

Видео: Ѓоковиќ и Батлер се хит: Ова е Спартаааа

0

Новак Ѓоковиќ синоќа го освои УС Опен, а во неговата ложа беше и неговиот пријател, холивудскиот актер Џерард Батлер.

Ѕвездата од култниот филм „300“ е голем фан на Ѓоковиќ и често ги следи неговите натпревари, а победите ги прославуваат со познатата реприка од филомот: „Ова е Спартааа…“.

Така беше и синоќа, не само во ложата, туку и во ВИП просториите на стадионот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Остана жив: Косовски фудбалер сигурно повеќе нема на овој начин да прослави погодок

Косовскиот фудбалер Бенјамин Кололи постигна победнички погодок за Цирих на гостувањето ка…