Дома Фудбал Англија Видео: Шаќири во неверување, голманот на Волвс ја имаше парадата на сезоната

Видео: Шаќири во неверување, голманот на Волвс ја имаше парадата на сезоната

0

Ливерпул со синоќешниот пораз од Волвс со резултат 2:1 се опрости од ФА Купот уште во 3. коло.

Главниот јунак на Волвс беше Рубен Невес кој на феноменален начин го постигна решавачкиот погодок, но никако не треба да се заборават и заслугите на голманот Руди.

Во финишот на натпреварот Џердан Шаќири фантастично шутираше од слободен удар, а резервниот голман на Волвс со неверојатна парада успеа да ја закачи топка, доволно да не влезе во голот.

За одбраната на Руди веќе се зборува дека е парада на сезоната во Англија.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал Мадрид се вклучи во трката за „бисерот“ на Рома

Откако Зинедин Зидан се врати на клупата на Реал Мадрид, медиумите пишуваат дека ќе направ…