Дома Останати Ракомет ВИДЕО: Цепелинот кој Кире и Манасков им го режираа на Шпанците втор најубав погодок во вчерашниот ден

ВИДЕО: Цепелинот кој Кире и Манасков им го режираа на Шпанците втор најубав погодок во вчерашниот ден

0

Во исчекување на последниот натпревар од првата фаза на Мундијалот може да се потсетиме на најубавите погодоци од вчерашниот ден.

Токму тука во топ 5, на втората позиција е спектакуларниот цепелин кој Лазаров и Манасков им го режираа на Шпанците.

Ќе потсетиме денес од 18:00 часот играме против Исланд.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Ваква ситуација досега не сме виделе: Две екипи тврдат за ист играч дека е нивни!

Повремениот репрезентативец на Хрватска, Иван Сршен е причина за голем конфликт помеѓу ППД…