Дома Видео Видео: Цел свет зборува за потегот на голманот на ПСЖ!

Видео: Цел свет зборува за потегот на голманот на ПСЖ!

0

Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел денес откри дека Алфонс Ареола ќе добие предност пред Џиџи Буфон на голманската позиција, но францускиот голман сепак е во центарот на внимането поради нешто друго.

Имено, голманот на „триколорите“ има еден интересен перформанс со кој се загрева пред почетокот на натпреварите.

Ареола со кунг-фу потег, со нога успева да ја допре пречката… Погледнете!


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видео: „Циркус“ во Копа Либертадорес

Парагвајскиот клуб Либертад го совлада колумбискиот Атлетико Национал со 1:0 во рамнките н…