Дома Македонски спорт Мак фудбал Видео: Фантастичен гол на Митровски за Спортинг

Видео: Фантастичен гол на Митровски за Спортинг

Во португалското првенство за играчи до 23 години, Спортинг со убедливи 0:4 го совлада Авеш, а во листата стрелци се запиша и македонскиот фудбалер Димитар Митровски.

Во 90 минута македонскиот офанзивен играч, кој е дел од У23 тимот на португалскиот гигант, постигна прекрасен гол за конечни 0:4.

Спортинг е прв на табелата во У23 лигата со шест бодови по две кола, а македонскиот интернационалец Митровски одлично ја отвори сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Вардар остана и без последниот искусен дефанзивец: Најдовски промовиран во Тирана

Уште еден од клучните играчи на Вардар од минатата сезона Филип Најдовски е промовиран во …