Дома Фудбал ВИДЕО Тричковски повторно стрелаше за АЕК

ВИДЕО Тричковски повторно стрелаше за АЕК

Во дербито на 23 коло од кипарската фудбалска лига ремизираа екипите на АПОЕЛ и АЕК Ларнака со резултат 2:2.

По раното водство на домаќините со погодокот на Двали, гостите успеаја да израмнат на 1:1 во 76 минута со голот на Иван Тричковски.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


За поранешниот македонскиот репрезентативец тоа беше шести гол сезонава во првенството во 14 настап за АЕК Ларнака.

На водечката позиција е АПОЕЛ со 52 бодови, пред второпласираниот Арис кој има 47, додека на третото место со АЕК Ларнака со 46.

Во следното коло АЕК Ларнака на 10 февруари пред своите навивачи ќе го пречека Аполон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Милан спреми нов богат договор за Тео Хернандес

Тео Хернандес е еден од најважните фудбалери на Милан и клубот сака уште долго да го задрж…