Дома Фудбал Останато ВИДЕО: Солскјер даваше автограм, а тој му постави незгодно прашање

ВИДЕО: Солскјер даваше автограм, а тој му постави незгодно прашање

Манчестер Јунајтед вчера уште еднаш ги разочара своите навивачи со поразот во гости против Вест Хем.

Вест Хем без поголеми проблеми запиша победа против „Црвените ѓаволи“ и така му нанесе уште еден тежок удар на клубот од „Олд Трафорд“. Јунајтед ниту оваа сезона не делува дека може да се врати на врвот што вчера најдобро се виде на теренот.

Солскјер сигурно не може да биде задоволен од претставата на своите играчи, а се повеќе и повеќе норвешкиот стратег е на удар од јавноста која очекува негов отказ доколку Јунајтед продолжи со вакви натпревари.

Навивачите веќе зборуваат за отказ на Солскјер, а тоа вчера најдобро се виде по натпреварот. Имено, Норвежанецот даваше автограми на навивачите пред стаадионот, а еден од нив го праша дали очекува утре да добие отказ.

Солскјер не имаше одговор на ова прашање и само се сврте и замина кон автобусот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…