Дома Останати Кошарка ВИДЕО Скот Барнс е ол-стар. Неговото големо промашување стана вирално

ВИДЕО Скот Барнс е ол-стар. Неговото големо промашување стана вирално

Торонто Репторс го победи Шарлот со 123:117 во натпревар од регуларната сезона во НБА.

Кошаркарот на Репторс, Скот Барнс запиша 18 поени, четири скока и пет асистенции.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Барнс уништи статистички добар натпревар со едно големо промашување. На крајот од нападот се обиде да постигне тројка, но следеше тешко промашување.

Барнс (22) оваа година ќе биде во тимот на Ол-стар Исток. Влегува како резерва, но оправдано бидејќи просечно бележи 20 поени, осум скока и шест асистенции по натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Дончиќ ги натера сите да се запрашаат дали е човек, но мечот го заврши во очај, а за тоа е виновен самиот тој!

Лука Дончиќ одигра уште еден маестрален натпревар во дресот на Далас Маверикс, но повторно…