Дома Видео Видео: Роналдо занесен во славјето ќе го повредеше својот син!

Видео: Роналдо занесен во славјето ќе го повредеше својот син!

0

Кристиано Роналдо со Јувентус синоќа ја прослави првата титула во италијанското првенство.

Португалецот славеше заедно со целото свое семејство, но во еден момент се занесе мавтајќи со пехарот па несакајќи го удри својот син и можеше да му го повреди окото.

Видеото веднаш стана хит на социјалните мрежи!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Колекцијата на Крауч: Посебно е импресиониран од дресовите на еден клуб

Питер Крауч можеби не е во групата на најдобри напаѓачи во својата генерација, но поради н…