Дома Видео Видео: Реакцијата на Клоп – непроценливо!

Видео: Реакцијата на Клоп – непроценливо!

0

 

Ливерпул успеа да дојде до голема победа и тоа во последната минута против градскиот ривал Евертон, а реакцијата на Клоп е вистински хит!

„Црвените“ помалку среќно дојдоа до трите бода, а после постигнувањето на голот во 95-та минута Клоп буквално „експлодира“.

Тој го претрча цел терен и заврши во прегратката на голманот Алисон…Погледнете!


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видовме се: Продолженија, исклучување, супер гол на крајот шампион е – Ривер! (ВИДЕО)

Денес после неколку одложувања конечно се одигра долгоочекуваниот реванш во „Суперкласико“…