Дома Фудбал Англија (Видео) Престрого или не? – ИСКЛУЧЕН Саидо Мане!

(Видео) Престрого или не? – ИСКЛУЧЕН Саидо Мане!

mane

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Покрај водството од 1:0, екипата на Манчестер Сити ќе има огромна предност во продолжение од натпреварот против Ливерпул, бидејќи во 37 минута црвен картон и исклучување заработи еден од најдобрите фудбалери на „црвените“ на стартот на сезоната, Саидо Мане: Престрого или не, проценете сами…


Mané RED CARD Manchester City vs Liverpool 09… by goaloftheday

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Барселона играше пријателски натпревар против Висел Кобе – се беше во знакот на Иниеста 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Фудбалерите на Висел Кобе и Барселона денес одиграа…