Дома Фудбал Останато Видео: После дебаклот играчите на Бешикташ дочекани како херои!

Видео: После дебаклот играчите на Бешикташ дочекани како херои!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Бешикташ синоќа доживеа дебакл во ЛШ против Динамо Киев, но денес неколку стотина навивачи ги дочекаа фудбалерите на аеродром како херои.

Тренерот и играчите на Бешикташ, како и медиумите во Турција беа бесни на судењето на судијата Крег Томпсон.

Сепак, навивачите на Бешикташ покажаа дека најважна е поддршката во лоши моменти, и навистина направија потег за секоја почит.


besiktas navijaci by situacijeliga

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Загреб добива ултра модерен стадион 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Гр…