Дома Видео Видео: Покетино покажа класа на тренингот на Тотенхем!

Видео: Покетино покажа класа на тренингот на Тотенхем!

Тренерот на Тотенхем, Маурисио Покетино на еден од тренинзите покажа дека се уште има „магија“ во нозете.

Тотенхем на својот Твитер профил се пофали со мајстириите на својот тренер, кој покажа класа при изведувањето на слободен удар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Гестот на Гризман од тунелот на „Ванда Метрополитано“ дополнително ќе го испровоцира Симеоне

Барселона во дербито со минимални 0:1 го победи Атлетико Мадрид. Голот го постигна Меси, а…