Дома Видео Видео: Пандев влезе во игра и за 20 минути го “реши“ Јувентус

Видео: Пандев влезе во игра и за 20 минути го “реши“ Јувентус

0

Нашиот најдобар фудбалер и член на Џенова, Горан Пандев денеска повторно покажа дека е специјалист за големи натпревари.

Популарниот Гоче влезе во игра во 60 минута од натпреварот, а веќе во 72. минута асистираше за голот на Стураро за 1:0. Осум минути подоцна Пандев постигна погодок за 2:0 и го запечати натпреварот.

Ова за Јувентус е прв пораз оваа сезона, а токму кобен за Старата дама беше нашиот репрезентативец, кој влезе во добра форма пред квалификациите за ЕУРО 2020.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видео: Донарума го спаси Милан, сега „росонерите“ чекаат „помош“ од Јуве

Милан потешко од очекувањата го победи Фросиноне (2:0) и се врати на четвртата позиција на…