Дома Македонски спорт Мак фудбал Видео од спектаклот кој го приредија „Војводи“ и „Комити“

Видео од спектаклот кој го приредија „Војводи“ и „Комити“

Вчера „Комити“ и „Војводи“ во прославата на една деценија братство направија вистински спектакл во Тетово.

Двете братски навивачки групи изведоа спектакуларно „палење“ на тетовското кале, а сега на социјалните беше објавено и видео од тој момент.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Потврда од Бугарија: Вардар е клуб со традиција, сакаме да помогнеме!

Веќе некое време во македонската спортска јавност се зборува за можноста Благо Георгиев со…