Дома Фудбал ВИДЕО Ова е реакцијата на Симеоне за големото промашување на неговиот играч

ВИДЕО Ова е реакцијата на Симеоне за големото промашување на неговиот играч

БОРУСИЈА ДОРТМУНД се пласираше во полуфиналето на Лигата на шампионите откако во два натпревари го совлада Атлетико Мадрид со вкупен резултат 5:4.

Вториот натпревар кој се одигра во вторникот вечерта во Дортмунд заврши со победа на Борусија од 4:2.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Кореа имаше добра шанса во 57. минута, но топката заврши покрај голот.

Неговиот тренер Диего Симеоне прво падна на колена, а потоа во неверување се испружи на теренот.

Неговата реакција набрзо стана вирална на социјалните мрежи и е можеби најдоброто резиме од играта на Атлетико во Дортмунд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…