Дома Видео Видео: Нова луда прослава на Марио Балотели

Видео: Нова луда прослава на Марио Балотели

0

Марио Балотели синоќа беше во центарот на вниманието откаку му донесе победа на Марсеј против неговиот поранешен клуб Ница.

Балотели го постигна единствениот гол на мечот и реши да го прослави на уникатен начин.

Ексцентричниот Италијанец е познат по своите урнебесни прослави, минатиот гол го прослави „лајв“ на Инстаграм, а овој пат со популарната игра „компанија“ или позната како „„лист, камен, ножички“.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видео: Во соблекувалната грми „Македонија, Македонија“

Вечерва Македонија и Словенија одиграа 1:1 во рамките на квалификациите за ЕП 2020. Ова за…