Дома Фудбал Останато Видео: Навивач на Уругвај втрча на терен, играчот на Чиле брутално го покоси!

Видео: Навивач на Уругвај втрча на терен, играчот на Чиле брутално го покоси!

Репрезентацијата на Уругвај синоќа со минимални 1:0 славеше над Чиле и го освои првото место во групата.

На мечот имаше многу возбудбувања. Се започна кога Суарез на изненадување на сите бараше пенал, откако чилеанскиот голман играше со рака во казнетиот простор (ОВДЕ).

Десет минути подоцна еден навувач на Уругвај втрча на терен, а Чилеанецот, Гонзало Хара буквално го покоси. Таквиот потег го налути Суарез кој бараше од судијата да му покаже црвен картон.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Петарда“ на ПСЖ, Мурињо поразен во Минхен, сигурни Јувентус, Реал и Атлетико (ВИДЕО)

Вечерва се одиграа и последните натпревари од шестото коло во Лигата на шампионите. Најмно…