Дома Топ вести Видео: Меси повторно го воодушеви светот – „скрши“ петмина противници!

Видео: Меси повторно го воодушеви светот – „скрши“ петмина противници!

Барселона денес рутински ја совлада Осасуна со 3:0 во рамките на 15-то коло од Примера, а во центарот на вниманието повторно беше Лео Меси.

Аргентинецот постигна еден гол, останатите два се со потпис на Луис Сарез, но за еден потег на Меси денес зборува цел свет.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Имено, чудесниот Аргентинец „скрши“ петмина противнички играчи и со соло акција постигна гол за конечни 3:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …