Дома Фудбал Останато Видео: Мбапе го истурка Нејмар од сликањето со трофејот!

Видео: Мбапе го истурка Нејмар од сликањето со трофејот!

0

Јасно дека односите меѓу најголемите ѕвезди во екипата на ПСЖ не се најдобри, а тоа можеше да се забележи и во односот на Килијан Мбапе и Нејмар при прославата на трофејот во Суперкупот на Франција.

Парижаните во Суперкупот славеа со 2-1 против Рен со головите на Мбапе и Анхел Ди Марија, а несекојдневна сцена беше забележана на местењето за групната фотографија кога Французинот го иструка Нејмар од кадарот.

Нејмар не беше во протокол за денешниот меч, но посака да биде дел од фотографијата со првиот трофеј за сезонава.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ливерпул го потпишува најскапиот спонзорски договор во Премиер лигата

Европскиот шампион Ливерпул наскоро ќе потпише рекорден спонзорски договор во Премиер лига…