Дома Видео Видео: Мајсторијата на Елиф Елмас

Видео: Мајсторијата на Елиф Елмас

0

Синоќа, нашата репрезентација го одигра првиот натпревар од квалификациите за ЕП и ја совлада селекцијата на Летонија со 3:1.

Селекторот и јавноста се задоволни од прикажаната игра на сите наши играчи на овој натпревар, а посебно од играта на Горан Пандев и Елиф Елмас, кој влезе во игра откако се повреди Ибраими.

Токму Елмас, кој влезе во игра во 23 минута од натпреварот, прво во 29 минута го постигна вториот гол за нашата селекција, а потоа пред крајот на средбата со маестрален потег ја запечати судбината на Летонците.

Многумина велат дека наследникот на Горан Пандев е тука, а во продолжение погледнете го ова ремек дело.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Чистка на „Олд Трафорд“: Солскјер го „пречкрта“ и Лукаку

Без разлика на исходот на сезоната, сигурно е дека на лето ќе има големи промени на тимот …