Дома Видео Видео: Интер го најави враќањето во ЛШ со гол на Пандев

Видео: Интер го најави враќањето во ЛШ со гол на Пандев

0

Миланскиот гигант Интер после цели шест години се враќа во Лигата на шампиони и во вторник ќе го игра првиот меч на „Џузепе Меаца“ против Тотенхем.

„Нероаѕурите“ враќањето во елитата го најавија со видео од сезоната 2010/11 поточно со голот на нашиот репрезентативец Горан Пандев на „Алијанц Арена“.

„Назад во Лигата на шампионите! Пандев vs Баерн Минхен. Каков кам-бек“, пишува на Фејсбук страната на Интер.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

„Луда“ журка во Челзи: Игуаин како Елвис Присли (видео)

Дефанзивецот на Челзи, Давид Луиз неодамна го прослави својот 32-ри роденден и по тој пово…