Дома Фудбал ВИДЕО Емотивен момент во Севиља. Солзи на клупските легенди и овации на трибините

ВИДЕО Емотивен момент во Севиља. Солзи на клупските легенди и овации на трибините

ХЕСУС НАВАС вчера го одигра својот 500. натпревар во шпанското првенство. Сите ги играше во дресот на Севиља, заедно со Манчестер Сити, единствениот клуб чиј дрес го носеше во клупската кариера. Во поразот од 0:1 против Кадиз играше до 84. минута, кога со овации и солзи во очите го напушти теренот.

Момент пред тоа го прегрна Серхио Рамос, а потоа се упати кон клупата на резервните играчи.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Само Чави Ернандез, Икер Касиљас, Лионел Меси, Маноло Санчис и Раул имаат одиграно повеќе натпревари од него во Ла Лига за истиот тим.

Светски и европски шампион со репрезентацијата на Шпанија, со Севиља освои осум трофеи. Четири пати ја освои Лигата на Европа.

Тој има договор со Севиља до крајот на сезоната. Вкупно, тој одигра 684 натпревари за клубот, постигна 37 и асистираше на 119 гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …