Дома Македонски спорт Мак фудбал Видео: Елмас со мајсторија испрати порака до Словенците

Видео: Елмас со мајсторија испрати порака до Словенците

0

Македонија утре е домаќин на Словенија во рамките од квалификациите за Европското првенство, а денес репрезентативцуте го одработија последниот тренинг.

На тренингот посебно се истакна Елиф Елмас, кој со „мајсторија“ испрати порака до Словенија.

Новата ѕвезда на Наполи е во исклучителна форма, па се надеваме дека ќе одигра одличен меч утре против Словенија и ќе биде инспиратор за победа.

View this post on Instagram

@elifelmas24 ⚡️ 🌪 ⚡️

A post shared by Football Federation-Macedonia (@ffmacedonia) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Пораз во Варшава: Сега шансите за ЕП преку квалификациите се минимални (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Македонија вечерва претрпе пораз од Полска и на тој начин скоро и да г…