Дома Фудбал Италија Видео: Додека Милан играше со Емполи, Бака ја бодреше Севиља

Видео: Додека Милан играше со Емполи, Бака ја бодреше Севиља

Милан синоќа победи на гостувањето кај Емполи (1:4) пред се поради олдичната партија на Сусо и Лападула кој го заменуваше повредниот Бака.

Бака, кој го пропушти натпреварот поради повреда, наместо да ги бодри соиграчите беше забележан на трибините на „ Рамон Санчес Писхуан“ да ја бодри Севиља.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Јас знаев дека Бака ќе биде на натпреварот на Севиља, тој доби дозвола од мене и од клубот. Ова беше негов слободен ден, тој може да прави што сака и се надевам дека уживал во мечот. Ова не е никаков исклучок, на играчите повремено им треба слободен ден“, изјави Монтела, но фановите на Милан се лути на напаѓачот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Сити не го дава Де Брујне, му спреми нов договор

Ѕвездата на Манчестер Сити, Кевин де Брујне, влезе во последната година од договорот, па с…