Дома Видео (Видео) „ДВЕ“ мајстории на Рибери: И ги одврза копачките на судиката и постигна фантастичен погодок!

(Видео) „ДВЕ“ мајстории на Рибери: И ги одврза копачките на судиката и постигна фантастичен погодок!

0
ribery

Избраниците на Карло Анчелоти на стартот од сезоната во германскиот куп очекувано го декласираа тимот на Чеминицер со конечен резултат од 0:5.

Интересно во овој натпревар беше што како главен делител на правдата имаше судика, па Французинот од редовите на германскиот гиган,во еден момент одлучи да се пошегува со делителката на правдата. Имено, Рибери додека ја местеше за изведување на слободен удар имаше време и да ги одврзе копачките на главната судика.Р

Покрај тоа Рибери од истиот слободен удар испрати одличен удар и ја затресе мрежата на противникот.


@afead przez wfproductions

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Видео

Проверете

ПОТВРДЕНО: ВАР од наредната сезона и во Франција!

Француската фудбалска лига од следната сезона ќе воведе ВАР технолигија потврдено беше на …