Дома Видео Видео: Голман одбрани пенал со… глава!

Видео: Голман одбрани пенал со… глава!

0

Во втора украинска лига на натпреварот помеѓу Суми и Хирник Спорт беше видена многу интересна ситуација.

Натпрварот заврши со резултат 2:2, но на крајот на натпреварот гостите имаа шанса да победат бидејќи им беше досуден пенал.

Меѓутоа, голманот Артим Шанко го одбари пеналот и тоа со глава… Погледнете!


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Генијален потег на тренингот на Реал Мадрид (видео)

Лукас Васкез оваа сезона не добива голема шанса на теренот да ги покаже своите квалитети, …