Дома Фудбал Англија Видео: Гвардиола полуде после третиот погодок на својот тим

Видео: Гвардиола полуде после третиот погодок на својот тим

0

Манчестер Сити денеска лесно го совлада Арсенал со 3:1.

Граѓаните победата ја остварија преку хет-трикот на Агуеро, но менаџерот на Сити Пеп Гвардиола очигледно не беше задоволен од играта на својот тим.

Така, Шпанецот имаше интересна реакција после третиот погодок на својот тим. Со лутина ја фрли чашата полна со вода и жестоко ги критикуваше играчите на теренот.

Интересна реакција во ситуација кога неговиот тим дојде до предност од два гола.


Следете го Sportski.mk и на


Манчестер Сити сега се наоѓа на два бода зад Ливерпул, кој својот натпревар од 25 коло го игра утре на гости кај Вест Хем.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Јаховиќ направи глупост и заработи црвен картон против Фенербахче (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач од редовите на Коњаспор Адис Јаховиќ направи несфатлив потег во натпр…