Дома Македонски спорт Видео во чест на „лавот“ Адеми: Погледнете како Динамо му честиташе на рекордерот 🎥

Видео во чест на „лавот“ Адеми: Погледнете како Динамо му честиташе на рекордерот 🎥

Репрезентативецот на Македонија, Арјан Адеми вчера стана рекордер на Динамо Загреб по бројот на одиграни европски натпревари.

Победата против Феенорд на гостински терен беше 77. натпревар за Адеми на европска сцена во дресот на „модрите“.

По повод ваквиот успех Динамо денес објави видео со кое му честиташе на Адеми. Инаку, Адеми на листата го прескокна Самир кој беше рекордер со 76 натпревари. Динамо ќе игра во нокаут фазата од Лигата на Европа, па Адеми и дополнително ќе се зацврсти на врвот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

„Играчите со диктатор како Мурињо се однесуваат како овци“

Поранешниот фудбалер на Ливерпул Стен Колмор го нарече Жозе Мурињо диктатор. Колмор денес …