Дома Видео Видео: Ваков гол може да постигне само ТОЈ!

Видео: Ваков гол може да постигне само ТОЈ!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Манчестер Јунајтед не успеа да победи на гостувањето кај Евертон, но мечот ќе остане запаметен по мајсторскиот гол на Златан Ибрахимовиќ.

Се играше 43-та минута кога Ибрахимовиќ успеа со лоб удар од преку 25 метри да го совлада голманот на Евертон, и го постигна сигурно еден од најубавите голови сезонава.


1-1 Zlatan Ibrahimovic Goal HD – Everton 1-1… by replayvostfr

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

На Луд начин ја освоија титулата по 66 години, па го скршија пехарот на прославата 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓  Вчера заврши сезоната во Италија и Шпанија, меѓуто…