Дома Трансфер зона Видео: Буенос Аирес на нозе – пристигна Де Роси!

Видео: Буенос Аирес на нозе – пристигна Де Роси!

Легендарниот фудбалер на Рома, Даниеле де Роси денес пристигна во главниот град на Аргентина и наскоро официјално ќе стане играч на славната Бока Јуниорс.

Де Роси пристигна во Буенос Аирес попладнево и имаше вистински делириум на аеродромот каде го пречекаа многу фанови на Бока Јуниорс.

Во текот на денот Де Роси треба да ги мине рутинските лекарски прегледи, а потоа ќе следи негова официјална промоција на славната „Бонбониера“.

Бока Јуниорс на оригинален начин пеку својот Твитер профил го најави доаѓањето на Де Роси.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Напаѓачот на Ливерпул се сели во Астон Вила

Напаѓачот на Ливерпул, Дивок Ориги може да ја продолжи кариерата во Астон Вила, пренесуваа…