Дома Видео Видео: Бен Арфа уште еднаш ја покажа својата фудбалска магија

Видео: Бен Арфа уште еднаш ја покажа својата фудбалска магија

0

Фудбалерите на Монако се пласираа во полуфиналето во францускиот Лига Куп, откако по изведувањето на пенали беа подобри од Рен.

После регуларниот дел на натпреварот резултатот беше 1:1, а Монако после изведувањето на пеналите помина понатаму. Сепак, гледавме голема борба и во пеналите, каде после 11 серии домаќините имаа повеќе среќа.

Меѓутоа, натпреварот го одбележа неверојатниот Хатем Бен Арфа кој со доаѓањето во Рен ја врати старата форма. Во 30. минута кога гостите поведоа со 0:1, Бен Арфа направи дар-мар во противничката одбрана и асистираше при погодокот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…