Дома Останати Кошарка Видео: Аренас извади 100.000 долари на маса, но Јанг не се појави на шутерската пресметка!

Видео: Аренас извади 100.000 долари на маса, но Јанг не се појави на шутерската пресметка!

0

Некогашната ѕвезда на Вашингтон, Жилберт Аренас го предизвика поранешниот соиграч Ник Јанг на шутерска пресметка за 100.000 долари.

Двајцата се договорија да се најдат во салата и да носат со себе 100.000 долари. Тој кој што ќе погоди повеќе шутеви за 3 поени ќе ги земе парите, но Јанг не се појави.

И добро што не се појави бидејќи Аренас, иако веќе 4 години е надвор од кошарката, беше фантастичен и погоди 95 од 100 шута.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
    Прочитајте поврзани статии
    Load More In Кошарка

    Проверете

    Регионот во неверување: Ова е како сцена од мафијашки филм – детали од престрелката која ја потресе Србија!

    Денес Србија беше потресена од шокантниот настан во кој животот го загуби претседателот на…