Дома Фудбал Останато Вечерва ќе може да погледнете филмот за животната приказна на Ќиро Блажевиќ

Вечерва ќе може да погледнете филмот за животната приказна на Ќиро Блажевиќ


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Вечерва од 23:00 часот на Спорт Клуб 1 ќе можете да го погледнете филмот посветен на неверојатната кариера на Мирослав Ќиро Блажевиќ.

Прославениот харизматичен тренер почина дене на 88-годишна возраст после долгата борба со ракот. Во филмот Ќиро не води со една искрена, интересна, а на моменти и шокантна животна приказна.

Се појавуваат дури 30-тина соговорници кои добро го познаваат Ќиро и кои соработуваа со него во најважните фудбалски битки.

Поголемиот дел на работи до првото излегување на филмот до пред една година на пошироката јавност и беа непознати. Приказните за војната, дружењето со Чарли Чаплин, како и многу други работи нема да ве остават рамнодушни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Незадоволството веќе не се крие: Само Меси не ги поздрави навивачите на ПСЖ 🎥

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Во француската Лига 1 тимот …